Langdurig proces: drank en drugsgebruik terugdringen

De drank en drugsproblemen onder minderjarigen in Kaag en Braassem is een blijvend probleem. Op papier is er nog geen daling te zien in het alcohol en drugsgebruik, maar de hulpverleners, jeugdwerkers van De Driemaster en de politie in de gemeente zien wel veranderingen.

De afname van het drank en drugs gebruik is een lang proces. Onze jeugdwerker Robin Mooij heeft dagelijks te maken met de jongeren die drank en drugs gebruiken. Hij komt in de buurthuizen en jeugdhonken waar de jongeren terecht kunnen. “Gewoon om te chillen, maar ook om te praten over hun problemen. Je ziet het hier overal”, vertelt Mooij aan het Leidsch Dagblad.

Verandering

Gelukkig worden de minderjarigen jongeren zich ook steeds bewuster van de effecten die alcohol en drugsgebruik kunnen hebben. “Ze gaan er anders mee om, bijvoorbeeld door minder in een keer te gebruiken”, aldus Mooij. De inzet van diverse kanten zoals, jeugdwerk, de politie en hulpverleners werpt wel degelijk zijn vruchten af, ondanks dat harde cijfers nog uit blijven. “We zien dat ze minder gebruiken, bijvoorbeeld alleen in de weekeinde.”

De Driemaster haalt alles uit de kast om het gebruik van alcohol en drugs terug te dringen. Wij zijn actief op sociale media en hebben goed contact met de wijkagenten, verenigingen en jeugdsociëteiten. Maar ook op social media zijn wij actief. Het is van groot belang dat wij voldoende passende activiteiten organiseren voor de jeugd.

Activiteiten

Onze jeugdwerkers organiseren diverse activiteiten voor de jeugd. Op onze jeugdwerkers pagina vind je waar en wanneer onze jeugdwerkers actief zijn. Wil je altijd up-to-date zijn? Check dan onze Facebookpagina: @jeugdwerkkaagenbraassem.